Szyby

Standardowe szyby zespolone o współczynniku U = 1,1 W/m2K zapewniają dobrą ochronę termoizolacyjną oraz wysoką przepuszczalność światła. Szyby osiągają odpowiednie właściwości dzięki zastosowaniu na jednej z wewnętrznych powierzchni szkła powłoki niskoemisyjnej odbijające promieniowanie cieplne do wewnątrz budynku.

Szyby zespolone zalecane przy budowie obiektów, w których parametry ciepłochronności są bardzo ważne, np. w domach pasywnych. Szyby charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami ciepłochronności 0,4-0,8 [W/m2K] przy zachowaniu dużej przezierności, co pozwala znacząco obniżyć starty ciepła i tym samym koszty utrzymania komfortu cieplnego domu.

Szyby bezpieczne gwarantują minimalne ryzyko zranienia w przypadku rozbicia szyby. Zalecane są w budynkach, w których istnieje ryzyko zranienia odłamkami rozbitego szkła, zwłaszcza w miejscach, gdzie bawią się dzieci czy uprawia się sport.

Szyby zalecane do mieszkań i domów zlokalizowanych w głośnych miastach. Szyby dźwiękochłonne niwelują hałasy zewnętrze takie jak: zgiełk uliczny, odgłosy jadących samochodów, pociągów, tramwajów, bawiących się dzieci, itd. Własności akustyczne okien mają znaczący wpływ na kształtowanie się komfortowych i przyjaznych warunków życia i pracy.

Główną zaletą szyb przeciwsłonecznych jest ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. W przypadku przeszkleń fasadowych istotne jest również zabarwienie szkła oraz ograniczenie przezierności szkła.

Szyby antywłamaniowe dzięki specjalnej budowie obniżają ryzyko włamania i kradzieży dóbr, znacznie zwiększając poczucie bezpieczeństwa. Szyby antywłamaniowe w połączeniu ze wzmocnionymi okuciami okna znajdują zastosowanie zarówno w budynkach firmowych, bankach, szkołach jak i w domach, czyli wszędzie tam, gdzie zależy nam na zwiększeniu bezpieczeństwa i ochronie przed włamaniem.

Szkło ornamentowe stanowi bardzo skuteczną i prostą metodę zabezpieczenia prywatności bez utraty na przepuszczalności światła. Dodatkową zaletą szkła ornamentowego są jego walory dekoracyjne, dające możliwość dobierania i różnicowania stylu naszego okna. Szyby ornamentowe nie wpływają na pogorszenie izolacji cieplnej, a przepuszczalność światła bezbarwnego waha się od 80 do 90% w zależności od wzoru i grubości.

Chinchilla

Float matowy

Delta matowy

Flutes piaskowany

Crepi

Kura bezbarwny

Silvit

Master Point

Waterdrop

Master Carre